Przejdź do treści

Podkład sczepny

PRIMERPLAST sczepny

primer szczepny

Międzywarstwowy podkład tynkarski PRIMERPLAST sczepny to wodna kompozycja polimerów akrylowych, mineralnych wypełniaczy i modyfikatorów. Wysoka zawartość spoiwa zwiększa przyczepność oraz chroni kolejną warstwę przed niekorzystnym oddziaływaniem podłoża.

Odpowiednia ilość specjalnego wypełnienia nadaje pożądaną szorstkość i zwiększoną przyczepność do kolejnej warstwy.

Podkład międzywarstwowy to niezbędny środek kontaktowy dla kolejnych warstw systemów tynkarskich na nienasiąkliwe podłoża budowlane. Jest przeznaczony do stosowania na lamperie, powierzchnie lakierowane, powierzchnie z płytek ceramicznych lub gresowych, elementy z płyt meblowych oraz innych materiałów, których nasiąkliwość jest bardzo niska. Jako warstwa międzywarstwa sczepna podkład jest przeznaczony do stosowania pod tynki elewacyjne, tynki mozaikowe, gładzie gipsowe, gładzie akrylowe, masy szpachlowe, masy strukturalne, zaprawy klejowe, preparaty hydroizolacyjne oraz kleje. Nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Podłoże powinno być suche i oczyszczone z kurzu, brudu oraz tłuszczów. Powłoki o słabej przyczepności należy dokładnie usunąć. Drobne uszkodzenia (np. pęknięcia lub ubytki) należy naprawić. Wysoko chłonne fragmenty podłoża (po naprawach lub zdrapaniu) należy zagruntować preparatem gruntującym PLASTGRUNT głęboko penetrujący. W przypadku stosowania na powłoki z farb syntetycznych i lakierów, zaleca się lekkie szlifowanie powierzchni papierem ściernym o granulacji od 60 do 100.

Podkład sczepny przed nakładaniem należy dokładnie wymieszać mieszadłem ze stali nierdzewnej do wyrównania konsystencji. Dobrze wymieszany wyrób stanowi jednorodną kolorystycznie płynną masę bez wtrąceń substancji obcych i żelu. PRIMERPLAST szczepny maluje się wałkiem malarskim z krótkim włosem lub pędzlem. W przypadku aplikacji wałkiem konieczne są 2 warstwy podkładu. Kolejne warstwy nakłada się po około 4 godzinach *. Kolejne warstwy systemowe po około 8 – 12 godzinach *. Całkowite schnięcie podkładu w przewiewnych pomieszczeniach trwa minimum 8 godzin *. W warunkach zewnętrznych czas wiązania zależy od pogody i wynosi około 8 godzin *.

—-

* dane dotyczą temperatury + 20°C oraz wilgotności 55%

Zużycie podkładu sczepnego  wynosi

od 0,2 do 0,3 kg/m²

Jest uzależnione od jakości podłoża i zastosowanych narzędzi oraz kwalifikacji i doświadczenia wykonawcy

Podłoże

Podłoże, na którym będzie aplikowany opisany wyrób powinno być precyzyjnie określone. W wypadku braku możliwości identyfikacji wcześniejszych warstw, należy wykonać test przyczepności oraz długotrwałą próbę eksploatacyjną.

W przypadku wątpliwości związanych z podłożem, aplikacją, przechowywaniem wyrobów oraz eksploatacją wykonanych powierzchni, prosimy o kontakt z producentem.

Producent zaleca, przed użyciem wyrobu, wykonanie testu przyczepności. Jeżeli podłoże jest niejednorodne testy należy przeprowadzić w miejscach o różnej przyczepności. Wszelkie negatywne uwagi prosimy natychmiast zgłaszać do producenta.

Warunki aplikacyjne

Wyrobu nie wolno nakładać na mokre podłoże.

Produkt przemrożony nie nadaje się do aplikacji.

Niższa temperatura i zwiększona wilgotność może powodować wydłużenie schnięcia i czasu wiązania.

Temperatura otoczenia i podłoża podczas nakładania preparatu i 8 godzin po zakończeniu robót nie powinna być niższa niż + 5°C i wyższa od + 25°C. W tym czasie należy chronić zagruntowane powierzchnie przed deszczem, który powoduje wypłukanie podkładu.

Niewskazane jest bezpośrednie działanie słońca i silnego wiatru w trakcie prac oraz na świeżo nałożoną warstwę.

Gdy po aplikacji wyrobu warunki pogodowe ulegną gwałtownej zmianie, której objawem będą opady, mgły lub mróz, jakość warstwy może ulec degradacji.

Aplikacja

Zaleca się malowanie całej ściany podkładem z tej samej partii produkcyjnej. W przypadku różnych partii, należy je ze sobą wymieszać.

Podkładu sczepnego nie wolno rozcieńczać, produkt po rozcieńczeniu traci właściwości sczepne.

Wyrobu nie wolno nakładać na podłoża silikonowe i silikonowane.

Czyszczenie urządzeń i powierzchni

Narzędzia i aparaty używane podczas prac należy dokładnie wymyć wodą natychmiast po zakończeniu robót lub przed dłuższą przerwą.

Wszelkie zabrudzenia powierzchni należy zmyć wodą z dodatkiem mydła lub usunąć przy pomocy innych detergentów.

Dodatkowe zalecenia i informacje

Nie mieszać z innymi produktami.

Podkład sczepny nie zastępuje preparatów gruntujących, których zastosowanie na różnego rodzaju podłożach może być niezbędne.

Podkład sczepny nie nadaje się do finalnego wykańczania powierzchni.

Producent nie ponosi odpowiedzialności za błędy sprzedawcy.

Producent nie ponosi odpowiedzialności za gwarancje udzielone przez wykonawców bez jego wiedzy.

Wiadra plastikowe

1,5 , 5 , 10 kg

Produkt należy transportować i przechowywać w temperaturze od + 5°C do + 25°C w fabrycznie zamkniętych opakowaniach. Miejsce przechowywania nie powinno być nasłonecznione. Trwałość tak przechowywanego podkładu tynkarskiego wynosi 12 miesięcy od daty produkcji.

Wyrób nie zawiera substancji żrących. Podczas nakładania podkładu tynkarskiego należy przestrzegać standardowych zaleceń BHP oraz stosować okulary, odzież ochronną i rękawice gumowe do ochrony rąk. W przypadku gdy wyrób dostanie się do oczu należy przemyć je obficie czystą wodą.

Uwaga!

Nasze pliki cookie mogą być używane do personalizowania treści i reklam i analizowania ruchu na naszej stronie internetowej.

Udostępniamy również informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny analitykom oraz mediom społecznościowym.

Akceptuję
Odrzucam