Przejdź do treści

Grunt głęboko penetrujący

PLASTGRUNT

Akrylowy preparat gruntujący PLASTGRUNT głęboko penetrujący jest przeznaczony do wgłębnego gruntowania podłoży budowlanych cementowych, cementowo-wapiennych, betonowych, betonów komórkowych, gipsowych, kartonowo-gipsowych. Polecany jako środek do wzmacniania podłoży, które straciły spoistość. Nadaje się również do gruntowania płyt drewnopochodnych stosowanych w budownictwie i meblarstwie. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Jako preparat stosowany w budownictwie nadaje się pod farby, tynki, zaprawy klejowe, masy szpachlowe i masy samopoziomujące i inne, których stosowanie wymaga stabilnego podłoża. PLASTGRUNT głęboko penetrujący jest produktem zgodnym z Unijną Dyrektywą 2004/42/CE.

 

Podłoże powinno być suche i oczyszczone z kurzu, brudu oraz tłuszczów. Stare powłoki malarskie i inne warstwy o słabej przyczepności do podłoża należy dokładnie usunąć. Drobne uszkodzenia (np. pęknięcia lub ubytki) należy naprawić. Gruntowane powierzchnie należy zamieść i odkurzyć, w razie potrzeby zmyć.

Przed malowaniem 5 litrowy kanister gruntu należy kilka razy potrząsnąć co spowoduje dokładne wymieszanie.

Grunt głęboko penetrujący jest przystosowany do nakładania kilkoma technikami.

Technika tradycyjna

Grunt nanosi się na ściany wałkiem malarskim lub pędzlem. Na podłoże należy nanieść cienką, równomierną warstwę gruntu.

Natrysk powietrzny

Grunt nanosi się za pomocą zestawu kompresor, waż powietrzny, pistolet natryskowy (ze zbiornikiem dolnym lub górnym). Ciśnienie robocze od 5 do 7 barów.

Natrysk HVLP

Przy stosowaniu tej techniki należy dostosować parametry do posiadanego urządzenia.

 

Niezależnie od zastosowanej techniki, kolejne warstwy preparatu nakłada się po około 2 godzinach *. Kolejne warstwy systemowe po około 3 – 4 godzinach *. Całkowite schnięcie preparatu w przewiewnych pomieszczeniach trwa minimum 4 godziny *. W warunkach zewnętrznych czas wiązania zależy od pogody i wynosi około 4 godziny *.

—-

* dane dotyczą temperatury + 20°C oraz wilgotności 55%

Zużycie preparatu wynosi

od 0,1 do 0,15 kg/m²

Jest uzależnione od jakości podłoża i zastosowanych narzędzi,

Podłoże

Podłoże, na którym będzie aplikowany opisany wyrób powinno być precyzyjnie określone. W wypadku braku możliwości identyfikacji wcześniejszych warstw, należy je usunąć.

W przypadku wątpliwości związanych z podłożem, aplikacją, przechowywaniem wyrobów oraz eksploatacją wykonanych powierzchni, prosimy o kontakt z producentem.

Producent zaleca, przed użyciem wyrobu, wykonanie próbnej aplikacji na powierzchni około 1 m², w celu oceny jakości warstwy preparatu.

Wszelkie uwagi prosimy natychmiast zgłaszać do producenta.

Warunki aplikacyjne

Wyrobu nie wolno nakładać na mokre podłoże.

Produkt przemrożony nie nadaje się do aplikacji.

Niższa temperatura i zwiększona wilgotność może powodować wydłużenie schnięcia i czasu wiązania.

Temperatura otoczenia i podłoża podczas nakładania preparatu i 6 godzin po zakończeniu robót nie powinna być niższa niż + 5°C i wyższa od + 25°C. W tym czasie należy chronić zagruntowane powierzchnie przed deszczem, który powoduje wypłukanie preparatu gruntującego.

Niewskazane jest bezpośrednie działanie słońca i silnego wiatru w trakcie prac oraz na świeżo nałożoną warstwę.

Gdy po aplikacji wyrobu warunki pogodowe ulegną gwałtownej zmianie, której objawem będą opady, mgły lub mróz, jakość warstwy może ulec degradacji.

Czyszczenie urządzeń i powierzchni

Narzędzia i aparaty używane podczas prac należy dokładnie wymyć wodą natychmiast po zakończeniu robót lub przed dłuższą przerwą.

Wszelkie zabrudzenia powierzchni należy zmyć wodą z dodatkiem mydła lub usunąć przy pomocy innych detergentów.

Dodatkowe zalecenia i informacje

Nie mieszać z innymi produktami, nie rozcieńczać.

PLASTGRUNT nie zastępuje warstwy podkładowej w systemach malarskich i tynkarskich.

PLASTGRUNT nie nadaje się do finalnego wykańczania powierzchni. Brak warstwy nawierzchniowej może spowodować w krótkim terminie degradację powłoki.

Producent nie ponosi odpowiedzialności za błędy sprzedawcy.

Producent nie ponosi odpowiedzialności za gwarancje udzielone przez wykonawców bez jego wiedzy.

Kanistry plastikowe 5 litrów.

Produkt należy transportować i przechowywać w temperaturze od + 5°C do +25°C w fabrycznie zamkniętych opakowaniach. Miejsce przechowywania nie powinno być nasłonecznione. Trwałość tak przechowywanego gruntu wynosi 12 miesięcy od daty produkcji. 

Wyrób nie zawiera substancji żrących. Podczas nakładania należy przestrzegać standardowych zaleceń BHP oraz stosować okulary, odzież ochronną i rękawice gumowe do ochrony rąk. W przypadku gdy wyrób dostanie się do oczu należy przemyć je obficie czystą wodą.

Wyrób nie zawiera substancji żrących. Podczas nakładania należy przestrzegać standardowych zaleceń BHP oraz stosować okulary, odzież ochronną i rękawice gumowe do ochrony rąk. W przypadku gdy wyrób dostanie się do oczu należy przemyć je obficie czystą wodą.

Uwaga!

Nasze pliki cookie mogą być używane do personalizowania treści i reklam i analizowania ruchu na naszej stronie internetowej.

Udostępniamy również informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny analitykom oraz mediom społecznościowym.

Akceptuję
Odrzucam